Yaprak dökümü! Trabzonspor’da 7 oyuncu satış listesinde

Satış listesinde yer alan yedi oyuncu şu şekilde:

Joaquin Fernandez

Dimitris Kourbelis

Tonio Teklic

Maxi Gomez

Umut Bozok

Lahtimi

Bakic

Kadrodan Çıkartılacak Oyuncular ve Nedenleri

Bu oyuncuların beklentileri karşılayamaması ve takıma beklenen katkıyı yapamamaları nedeniyle gönderilmeleri planlanıyor. Trabzonspor, bu oyuncuları elden çıkararak hem maaş yükünü hafifletmek hem de kadroda yer açmak istiyor. Ancak, bu oyuncuların aldıkları yüksek yıllık ücretler nedeniyle transferleri kolay olmayabilir.

Kulübün Stratejisi

Kolaylık Sağlanacak: Trabzonspor yönetimi, bu oyunculara gelecek teklifleri değerlendirip, ayrılışları konusunda kolaylık sağlamayı planlıyor. Bu, yabancı kontenjanının rahatlatılması ve maliyetlerin düşürülmesi açısından önemli.

Yabancı Kontenjanı: Yabancı oyuncu sayısındaki fazlalık nedeniyle sıkıntı yaşamak istemeyen Trabzonspor, bu oyuncuları göndererek kontenjanı da dengelemeyi hedefliyor.

Yeni Transferler

Trabzonspor, şu ana kadar üç yeni oyuncu ile anlaşma sağladı:

Lundstram

Dragus

Barisic

Diğer Gelişmeler

Meunier Şoku: Devre arasında gelen ve Trabzonspor’da gösterdiği performansla Belçika Millî Takımı’na tekrar seçilen Thomas Meunier, sakatlığı sebebiyle EURO 2024 kadrosundan çıkarıldı.

Trabzonspor, kadroda yapılan bu değişikliklerle yeni sezona daha dengeli ve güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyor. Yönetim, transfer döneminde hem yeni oyuncuları takıma kazandırmak hem de mevcut oyuncu maliyetlerini azaltmak için yoğun çaba harcıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir